ŁAMIGŁÓWKI

START

84

PIĘTNASTKA - w LABIRYNCIE

Piętnastka to klasyczna łamigłówka, w której należy ułożyć liczby w kolejności od 1 do 15. Łamigłówka jest bardzo często wykorzystywana jako gadżet reklamowy, w którym liczby zamienione są obrazkiem. Prezentowana łamigłówka również wykorzystuje obrazki, jednak w odróżnieniu od typowych łamigłówek, celem obrazków jest dodatkowe utrudnienie rozwiązywania łamigłówki. Obrazki wykorzystują motyw z popularnego niegdyś filmu "Labirynt" z Davidem Bowie . Po wyglądzie jest niezmiernie trudno zorientować się, gdzie należy rozmieścić który element.
Łamigłówka jest znacznie trudniejsza do rozwiązania niż klasyczna wersja.


START

natura : 24
kwiaty : 23

PIĘTNASTKA - NATURA

Tym razem bardziej radosna wersja. Tak, jak w przypadku powyższej wersji, obrazki mają być dodatkowym utrudnieniem podczas rozwiązywania. Przygotowane zostały 2 różne zestawy zdjęć: KWIATY oraz NATURA. Każdy zestaw zawiera 4-5 zdjęć, dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że plansza wykorzystuje tylko część zdjęcia, w kolejnych rozgrywkach obrazki mogą być znacząco przesunięte. Tak samo, jak w przypadku labiryntu, w każdej rozgrywce losowany jest jeden z 4 rogów planszy, z którego zostaje usunięty jeden element. Dzięki tym zabiegom nawet po kilkukrotnym ułożeniu tej samej planszy możemy mieć spore problemy.
Tak samo, jak labirynt, łamigłówka jest znacznie trudniejsza do rozwiązania niż klasyczna wersja.

POPRAWKI: W grze zostało poprawione sterowanie. Teraz możemy przesuwać całymi blokami płytek.
Z myślą o urządzeniach przenośnych dodany został tryb pełnoekranowy, można również zmieniać wielkość planszy.
START

79

PIĘTNASTKA

Klasyczna wersja Piętnastki, zawierająca liczby od 1 do 15. Ułóż wszystkie liczby w kolejności od 1 do 15. UWAGA
Z oryginalna "Piętnastką" związana jest ciekawa historia. Gra została wypuszczona na rynek z obietnicą dużej nagrody dla osoby, która ją rozwiąże. Jak się można spodziewać, promocja napędziła spory popyt na łamigłówki. Haczyk był ukryty w specyfice łamigłówki. Wypuszczony wariant zawierał liczby od 1 do 15 ... z tym że 2 ostatnie liczby zostały przemienione kolejnością. Taka wersja łamigłówki nie ma rozwiązania.
Poprzednia wersja prezentowanej gry generowała zarówno plansze, które mają rozwiązanie, jak i plansze nie mające rozwiązania. Obecna wersja generuje wyłącznie plansze posiadające rozwiązanie.Sklep poleca

Drewniana gra piętnastka dostępna także sklepie.
gry online : TOP 5
179083410kulki
11894327memory
6581261kości
4705170diamenty
3501495klik
Liczba sesji:
99515271
[ X ]
Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) oraz podobne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. [Dowiedziedz się więcej].
mail: marcin@zagrajsam.pl
2006-2017 Created by Marcin Juchnicki. All Rights Reserved.