ŁAMIGŁÓWKI

START

487

KOŚCI UPROSZCZONE

Gra w kości przeznaczona dla 1 do 4 graczy (niestety grać można tylko na jednym komputerze). Celem gry jest zdobycie jak najwyższej liczby punktów. Gracz w każdej turze ma do dyspozycji 3 rzuty kośćmi. Po każdym rzucie zaznacza się kości, którymi chce się jeszcze raz rzucić. Jeśli zakończymy rzut zaznaczamy pole, w które chcemy wpisać wynik.

[ZOBACZ PEŁNE REGUŁY]


START

226

KOŚCI PEŁNE

Pełna wersja gry posiada 2 dodatkowe pola do wypełnienia: para i 2 pary. Jednak podstawową różnicą w grze jest zmiana liczenia punktów dająca o wiele większe pole manewru. Pierwszą zmianą jest sposób naliczania punktów za górny blok. Punkty dostajemy tylko za wypełnienie całego bloku. Możemy dostać o 0 albo 35 punktów. Kolejną, bardzo ważną zmianą jest możliwość otrzymania dodatkowych punktów za wypełnienie pola w dolnym bloku ( z pominięciem pory oraz szansy). Bonus jest przyznawany, jeśli wypełnimy dane pole rzutem 'z ręki' czyli rzutem wszystkimi kośćmi. Po każdym rzucie możemy zdecydować się na dorzucenie tylko kilku kostek, możemy również rzucić znowu wszystkimi kostkami, co również będzie rzutem z ręki.
Wprowadzone reguły dają graczom możliwość znacznie lepszego planowania rozgrywki. Należy zdecydować, czy warto wypełniać dolny blok licząc na bonus, czy też warto zaryzykować i spróbować rzucić coś z ręki zyskując dodatkowe punkty.

[ZOBACZ PEŁNE REGUŁY]

START

1257

KOŚCI - wariant rozszerzony

Wariant rozszerzony wprowadza 2 dodatkowe pola w stosunku do wariantu pełnego ( liczby parzyste oraz liczby nieparzyste). Wariant ten ma również zmienione reguły naliczania bonusów. Pola podzielone są na 3 bloki: szkółka, małe figury oraz duże figury. W szkółce za rzucenie 3 kostek z wybraną liczbą oczek otrzymujemy 0 punktów. Za rzucenie mniejszej ilości otrzymujemy punkty ujemne, natomiast za rzucenie większej ilości punkty dodatnie. Dodatkowo za wypełnienie całego bloku przyznawany jest bonus (lub kara w przypadku punktów ujemnych).
Blok z figurami podzielony został na 2 części: małe figury oraz duże figury. Za wypełnienie wszystkich pól w sekcji dużych figur przyznawany jest dodatkowy bonus.

[ZOBACZ PEŁNE REGUŁY]

DOKŁADNY OPIS REGUŁ:

PROSTE REGUŁY:
Plansza z wynikami podzielona jest na 2 części.
W części górnej wpisujemy liczbę kostek o danej liczbie oczek przemnożoną przez liczbę oczek(tak więc w pole "3" wpisujemy liczbę rzuconych trójek*3). Za wypełnienie górnej części można otrzymać bonus (35 punktów), jeśli zdobędzie się w niej >= 63 punkty, co odpowiada rzuceniu w każdym polu 3 kości.
W dolnej części planszy wyników wpisuje się odpowiednio :
trójka : rzuconą dowolną trójkę (punkty = suma oczek)
czwórka : rzuconą dowolną czwórkę (punkty=suma oczek)
full : rzucona trójka i dwójka np. trzy 3 i dwie 6 (25 punktów)
mały strit : rzucono 4 kolejne oczka (30 punktów)
duży strit : rzucono 5 kolejnych oczek (40 punktów)
poker : rzucono 5 takich samych oczek (50 punktów) MOŻNA WPISAĆ KILKA POKERÓW
szansa : dowolny wynik ( punkty = suma oczek).

PEŁNE REGUŁY:
bonus za rzut z ręki: Za rzut z ręki (rzut 5 kostkami) przyznawany jest bonus (liczba punktów x2 przy dwóch parach/trójce i stritach oraz x3 przy karecie, fullu i pokerze.
Plansza podzielona tak samo na 2 części. Punkty z górnej części nie są wliczane do wyniku. Za wypełnienie górnej części otrzymuje się punkty: -20 pt jeśli suma uzyskanych punktów <0, 0 jeśli suma wynosi 0, oraz 50 punktów, jeśli suma >0.
para: rzucono parę (punkty = liczba oczek w parze)
dwie pary: rzucono dwie pary (punkty = suma oczek obu par)
trójka : rzuconą dowolną trójkę (punkty = suma oczek trójki)
mały strit : rzucono 12345 (15 punktów)
duży strit : rzucono 23456(20 punktów)
full : rzucona trójka i dwójka np. trzy 3 i dwie 6 (punkty = suma oczek)
czwórka : rzuconą dowolną czwórkę (punkty=suma oczek czwórki)
poker : rzucono 5 takich samych oczek (punkty = suma oczek * 3)
szansa : dowolny wynik ( punkty = suma oczek).

WARIANT ROZSZERZONY:
bonus za rzut z ręki: Za rzut z ręki (rzut 5 kostkami) przyznawany jest bonus (liczba punktów x2 przy wypełnieniu wszystkich pół z bloku małych i dużych figur z WYJĄTKIEM "pary".
Plansza podzielona jest na 3 części. Za każde pole w górnej części otrzymujemy 0 punktów za rzucenie 3 kości z daną liczbą oczek. Za rzucenie większej lub mniejszej ilości kości otrzymamy lub stracimy punkty. Za wypełnienie górnej części otrzymuje się dodatkowe punkty: -30 pt jeśli suma uzyskanych punktów <0, 0 jeśli suma > 0, oraz 30 punktów, jeśli suma >10.
Małe figury:
para: rzucono parę (punkty = liczba oczek w parze)
dwie pary: rzucono dwie pary (punkty = suma oczek obu par)
trójka : rzuconą dowolną trójkę (punkty = suma oczek trójki)
parzyste: rzucono same parzyste kości (punkty = suma oczek obu par)
nieparzyste: rzucono same nieparzyste kości (punkty = suma oczek obu par)
Za wypełnienie wszystkich pól w bloku dużych figur przyznawany jest dodatkowy bonus 30 punktów/ Duże figury:
mały strit : rzucono 12345 (15 punktów)

duży strit : rzucono 23456(20 punktów)
full : rzucona trójka i dwójka np. trzy 3 i dwie 6 (punkty = suma oczek + 10 puntów)
kareta : rzuconą dowolną czwórkę (punkty=suma oczek czwórki + 20 puntów)
poker : rzucono 5 takich samych oczek (punkty = suma oczek + 50 puntów)
szansa : dowolny wynik ( punkty = suma oczek).

gry online : TOP 5
179080178kulki
11893858memory
6581201kości
4705044diamenty
3501391klik
Liczba sesji:
99513591
[ X ]
Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) oraz podobne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. [Dowiedziedz się więcej].
mail: marcin@zagrajsam.pl
2006-2017 Created by Marcin Juchnicki. All Rights Reserved.