ŁAMIGŁÓWKI

START

12x9 : 1989
18x12 : 929

Diamenty

Diamenty jest wariacją gry w kulki, w której mamy za zadanie układać po 3 kulki w rzędzie. W grze liczą się tylko linie poziome i pionowe. Gra rozpoczyna się od całej planszy wypełnionej kulkami. Możemy przesunąć 2 sąsiednie kulki pod warunkiem, że utworzymy w ten sposób linię 3 kulek (bądź więcej).    Aby wykonać ruch, należy zaznaczyć kulkę, następnie kliknąć na sąsiadującą kulkę ( możemy zaznaczyć wyłącznie kulki, które pozwolą nam wykonać ruch )    . Na rysunku poniżej możemy zamienić żółtą kulkę z zieloną kulką. Po skończonym ruchu zdejmowane są z planszy wszystkie kulki tworzące linie. Następnie kulki z góry spadają na wolne pola. Puste pola na górze planszy uzupełniane są nowymi kulkami. Po przesunięciu kulek może okazać się, że powstaną nowe linie 3 kulek. Wtedy kulki te zostaną zdjęte a plansza ponownie przesunięta. Sekwencja taka może powtarzać się wiele razy. Im dłuższa sekwencja, tym więcej punktów przyznawanych jest za zdjęte kulki.
Gra skończy się, gdy nie będzie można już wykonać prawidłowego ruchu.


UWAGA
W grze pojawiły się efekty dźwiękowe. Ponieważ niektóre przeglądarki potrafią dodawać bardzo nieprzyjemnie zakłócenia podczas odtwarzania, dźwięk został domyślnie wyłączony.

START

12x9 : 341
18x12 : 210

Diamenty TURBO

Wersja TURBO jest grą bardzo dynamiczną . Gra kończy się po upływie wyznaczonego czasu ewentualnie po wyczerpaniu możliwych ruchów. Aby ta druga sytuacja pojawiała się raczej sporadycznie, w grze zmniejszono liczbę kolorów kulek, dzięki czemu mamy znacznie więcej dozwolonych ruchów.


UWAGA
W grze pojawiły się efekty dźwiękowe. Ponieważ niektóre przeglądarki potrafią dodawać bardzo nieprzyjemnie zakłócenia podczas odtwarzania, dźwięk został domyślnie wyłączony.
gry online : TOP 5
161173685kulki
10023504memory
5729601kości
3803552diamenty
2856551klik
Liczba sesji:
89805659
[ X ]
Strona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) oraz podobne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. [Dowiedziedz się więcej].
mail: marcin@zagrajsam.pl
2006-2017 Created by Marcin Juchnicki. All Rights Reserved.